Wybierz z nami dobre biuro księgowe – Zapraszamy

0 Comments

Jak wybrać dobre biuro podatkowe – Zobacz

Każdy właściciel nowopowstałej działalności gospodarczej w pierwszej kolejności szuka dobrego biura rachunkowego. Dobra Pomoc księgowa jest niecenionym rozwiązaniem dla początkującego przedsiębiorcy, który dopiero zaczyna swoją drogę z własną firmą ale również dla przedsiębiorcy, który istnieje już jakiś czas na rynku a jego rozliczenia podatkowe są coraz trudniejsze. Tylko jak znaleźć dobre biuro księgowe?

Oto kilka kwestii którymi powinien kierować się osoba prowadząca działalność gospodarczą szukając dobrego biura księgowego. Konieczne jest sprawdzenie wszystkich informacji, ponieważ właściciele biur podatkowych nie zawsze są uczciwi wobec potencjalnych klientów kierując się przede wszystkim dobrem własnym na konkurencyjnym rynku usług księgowych.

Polecamy: usługi księgowe Poznań


Kwalifikacje i obsługa klienta

Na spotkaniu ze swoim potencjalnym biurem rachunkowym możesz zauważyć kilka ważnych informacji. Już na pierwszy „rzut oka” można rozróżnić księgową z doświadczeniem od księgowej z przypadku. Pierwsza rozmowa przybliży nam nie tylko stosunek do klienta ale również to czy podejście jest indywidualne czy „z automatu”. Zbyt często zdarza się, że biura nie chcą odchodzić od swoich starych standardów nie wychodząc naprzeciw potrzebom klienta indywidualnego. W efekcie końcowym klient musi zgodzić się na warunki oferowane przez biuro księgowe bez możliwości negocjacji. Przedsiębiorca pytając księgowego o najlepsze rozwiązania dla swojej firmy z pewnością zwróci uwagę na rzetelność odpowiedzi na zadawane pytania. Jeśli biuro księgowe ma problemy z odpowiadaniem na pytania przedsiębiorcy, może to oznaczać brak doświadczenia w danej branży [przedsiębiorcy. W takiej sytuacji lepsze będzie znalezienie innego biura rachunkowego.

Plecamy: https://znany-ksiegowy.pl/

Kolejnym kryterium którym musi kierować się przedsiębiorca przy wyborze biura to ogólny porządek w dokumentacji. Należy się przyjrzeć czy biuro dochowuje wszelkich staranności, aby dokumenty innych klientów nie były narażone zagubienie. Kolejnym kryterium którym warto zwrócić uwagę to fakt, czy pracownica księgująca dokumenty klientów jest odpowiednio przeszkolona. W biurach księgowych często zatrudnia się studentów do wprowadzania danych, którzy nie mają fachowej podatkowej wiedzy, a co za tym idzie, nie są na bieżąco z aktualnymi zmianami. Nie wszystkie błędy popełnione przez takie osoby są wychwytywane w bieżącym miesiącu. Niestety skutki błędów nierzetelnych osób prowadzą do błędnych rozliczeń oraz deklaracji, a nawet do kontroli urzędów skarbowych. Klienci którzy wybierają dane biuro rachunkowe powinni upewnić się kto będzie osobą obsługującą ich księgowość oraz jakim wykształceniem i kwalifikacjami osoba ta się prezentuje. Klient decydujący się na podpisanie umowy z biurem rachunkowym ma pełne prawo do żądania okazania dokumentów potwierdzających kompetencje osoby obsługującej jego rachunkowość.